Stopa pro život Ski klub Šumava Svaz lyžařů ČR Mistrovství Evropy ve skimaratonu Euroloppet

Mainmenu:

Tratě Šumaváka 2019
21.02.19 | Karel
Pokud snad někdo neví do čeho jde. Takto vypadají originální šumavácké tratě. 

Krátký okruh (23 km) se jede v sobotu jako krátká trať, dvakrát jako dlouhý skate a jako nedělní krátká klasika - trať tzv. "Zhůřského" okruhu je široká vhodná pro skate, užší místa začínají až za Filipovou Hutí (18 km). Takže pohoda. Na sjezdu z Březové hory (20 km) je také jediné "nebezpečné" místo - ostrá zatáčka o 90° doprava. Tam si dejte pozor, jinak je okruh moc příjemný, celkem nastoupáte 455 m.

Nedělní "maraton (45 km) kopíruje krátký okruh až na Filipovu Huť (18 km) a pak pokračuje na tzv. "Černohorský" okruh. Nastoupáte téměř 900 m a čekají na vás ještě další 2 občerstvovací stanice (celkem 3) a mnoho panoramat :-) (nezapomeňte se kochat). 

A pak tu máme ještě Šumavskou pohodu na 8 km. Pohodová trasa téměř po rovině z Kvildy na Horskou Kvildu a zpět. 

Tak si to užijte

sumava_trat_os_500.jpg

sumava_profily_500.jpg
Full article >>
Startovní čísla, výdej a přihlášky na místě
21.02.19 | Karel
Přidělili jsme startovní čísla. Seznam je zde. Neuhrazené přihlášky číslo nemají.
Pokud jste přihlášeni a nemáte zaplaceno, máte možnost zaplatit kartou ještě do zítřejšího rána kliknutím na ikonku karty v řádce s vašim jménem. Máte též možnost přijít na prezenci a u kasy říct, že jste přihlášeni a že nemáte zaplaceno. Zaplatíte a nemusíte vyplňovat žádnou přihlášku.  
Dohlášky na místě budou probíhat prostřednictvím registračních boxů firmy SportSoft. Jedná se o terminály, kde vyplníte nutné nacionále, zvolíte závod a trať a vytiskne se vám potvrzení o registraci s přiděleným startovním číslem. S tímto potvrzením půjdete ke kase, kde zaplatíte a obdržíte startovní číslo. Jakékoli platby startovného na místě probíhají pouze v hotovosti. 
Všichni řádně předem přihlášení se najdou na seznamech na nástěnce. Tyto seznamy jsou seřazeny podle abecedy a jsou zvlášť pro sobotní a nedělní závod a závod dětí. Zde naleznete startovní číslo, které si vyzvednete. Při vyzvednutí nahlásíte číslo a pro kontrolu jméno. Pozor na záměnu, kontrolujte i rok narození atd..  
Každý účastník nalezne v obálce startovní číslo s jednorázovým čipem přilepeným na čísle. Prosíme neodstraňovat, bez čipu není výsledek :-(. Dále v obálce najdete poukázku na občerstvení v cíli, které je opravdu velmi dobré. Tak jí neztraťte a těšte se. 
Pro každého účastníka je připraven též tradiční dárek v podobě čepičky, nebo nákrčníku, nebo čelenky v designu seriálu závodů Stopa pro život. Počty jsou připraveny přesně na třetiny, takže se určitě stane, že během prezence se výběr zúží. Děkujeme za pochopení.

A to nejdůležitější na konec. Prezence a výdej startovních čísel bude probíhat tradičně v obecním sálu na Kvildě (za Hotelem Šumava Inn) v době pátek 15-18 hodin, sobota 8-18 hodin a neděle 8-11 hodin.
Full article >>
Sníh a počasí
20.02.19 | Karel
Asi každý si klade otázku, jak je to se sněhem a jaké bude počasí. Sněhu je dost :-). To je asi to nejdůležitější. 
Po trati je okolo 1 m sněhu a ve vyšších partiích i více. V současné době je obleva a sníh je starý, transformovaný, kompaktní, firnový. Není ani moc špinavý. Na stinných místech zůstává po celý den zmrzlý. 
V pátek má dle předpovědi něco padat. Na Kvildě možná i sníh s deštěm, ve vyšších partiích bude sněžit. V noci na sobotu se ochladí a v sobotu očekáváme „Itálii“ s celodenním mrazem. Podobně bude i v neděli, kdy se po poledni na slunci teplota dostane nad nulu a bude to ještě větší „Itálie“ :-)

Současná předpověď pro víkendovou Kvildu je zde:
pocasi_vikend_1.jpg

Aktuální počasí a výši sněhové pokrývky můžete sledovat na webkamerách webu sumava.eu

Zajímavá je výše sněhové pokrývky na Bučině - 113 cm a na hřebenu (pohled z Březníku) - 196 cm.

web_cam_bucina_20190220.jpg

web_cam_breznik_20190220.jpg

Přehledně pak zajímavé kamery monitorující trasu Šumaváka, či blízké okolí jsou zde:
Full article >>
Martin Jakš - patronem závodu
20.02.19 | Karel
Po ukončení závodní kariéry se Martin Jakš usadil na Šumavě a spolupracuje s naším klubem. Požádali jsme ho o krátký rozhovor.

Jak se dnes máš a co děláš, když jsi pověsil vrcholové lyžování na pomyslný hřebík?

MJ: Lyžování jsem ukončil na jaře ke konci lyžařské sezony. Původně jsem myslel, že se budu ve sportovním odvětví pak ještě dál pohybovat v rámci firem, které tam figurují. Nakonec ale tyto varianty padly a shodou okolností jsem se dostal úplně jinam. Koncem října na jsem nastoupil jako provozní hotelu Rankl na Horské Kvildě. Byl to poměrně velký obrat, takže si postupně zvykám. Ale mám se dobře. Děkuji za optání.


2. Víme, že žiješ na Šumavě. Máš nějaké oblíbené místo?

MJ: Na Šumavě se pohybuji zhruba od svých pěti let. Nejdříve jsem s rodiči a sourozenci žil v Železné Rudě. Potom jsem se přemístil kousek dál, do Prášil. Tam jsme s manželkou bydleli asi sedm let a nyní jsme zase o nějaký kus jihozápadně, v Borových Ladech. Každý z těchto koutů jsem si důkladně proběhal a všude se mi líbilo. Potřeboval bych se za dalších pár let posunout ještě dál k Lipnu a i tam se zase naučit lesy nazpaměť a pak bych mohl říct, že už znám celou Šumavu, jako svoje boty.

3. Běžecké lyžování tě provází celý život. Výborné výsledky, reprezentace. Vzpomeneš si ještě na své úplně první závody?

MJ: Pamatuji si na svoje první závody na sjezdovkách, protože jsem začínal kdysi jako sjezdař v lyžařském klubu v Železné Rudě. První závody na běžkách si ale nevybavuji. Musel to být ale nějaký krajský přebor někde na Hofmankách a nebo na Hojsovce, kde se dřív hodně závodilo. Určitě jsem ale nebyl na stupních vítězů.

4. Která tři slova tě napadnou, když slyšíš Šumavák (myšleno 34. ČT Šumavský skimaraton)?

MJ: Lyže, sníh a Šumava.

5. Zůčastnil jsi se někdy? Kolikrát?

MJ: Kvůli nabité sezoně jsme se takových závodů mockrát zúčastnit nemohli. Jednou mi to ale zrovna na Šumaváka vyšlo. Bylo to v roce 2012. Na ten závod si vzpomene asi každý , kdo se zúčastnil, protože se startovalo na zmrzlém sněhu v teplotách pod nulou a během závodu se oteplilo k nule a začalo hrozně sněžit. V té době se ještě tolik nesoupažilo, takže fialový klistr brzo namrzal a dělaly se bakule. Takže zážitek byl opravdu silný. Tak jak umí Šumava být.

6. Letos je již nyní do stopy Šumaváka přihlášeno více jak 1000 závodníků. Co bys jim doporučil? Na co určitě nesmí zapomenout?

MJ: To je krásná účast. Já bych všem popřál právě dobrou mázu a aby si závod a celý víkend na Šumavě užili. A zapomenout by neměli hlavně na fair play, když budou stopy takhle pěkně zaplněné.

7. Uvidíme se o víkendu na Kvildě?

MJ: V pátek se chystám se zájemci na malou vyjížďku v rámci závodního víkendu z Kvildy na Horskou a zpět, takže asi tam. Na někoho se určitě vyběhnu podívat také na průjezdu kolem Ranklu a pak hlavně na vyhlášení vítězů. Budu se těšit!

My také, děkujeme za rozhovor a podotýkáme, že svou jedinou účast na Šumavákovi přetavil Martin v roce 2012 do suverénního vítězství (jak je vidět na archivních fotografiích)

nedele_jaks_3.jpg

nedele_jaks.jpg

nedele_jaks22.jpg


Full article >>
CZECH RACER
19.02.19 | Karel
csm_czech_racer_logo_100.png

Tak jako ve Skandinávii, nebo v Rakousku přichází letos Euroloppet v ČR ve spolupráci se Stopou pro život s akcí Czech racer. 
Jak se stát Czech racerem a co to vlastně je? 
Stačí absolvovat Šumavský skimaraton a jeden další závod ze série Stopa pro život a mít pas Euroloppetu. 

A co vyhraješ?  
  • především se budeš pyšnit titulem Czech Racer ?? a k tomu získáš dárky více jak za 100€ 
  • originální čepičku Czech racer 
  • vosk Start HF6 v hodnotě 54€ 
  • dárkový set v hodnotě 49,95€ při nákupu v e-shopu Ski-Willi.com 

Nemáš ještě pas?
 
Využij jedinečnou šumavskou akci a kup si pas u stánku Euroloppet od pátku do neděle na Kvildě na Šumavákovi. Zaplatíš 39€ a kromě standardních dárků (nákrčník Euroloppet PAC a slevové kódy pro nákup různého sportovního zboží) obdržíš ještě navíc brýle BLIZ v hodnotě 39€. 

Nejel jsi letos ještě žádný ze závodů Stopy pro život? Přijeď na Šumaváka a pak na Krkonošskou 70 a máš Czech racera také v kapse!  

Euroloppet pas platí 10 let a každý držitel má právo na zvýhodněné startovné na všech závodech Euroloppetu a start z Euroloppet startovního bloku, což je vždy nejhůř druhý startovní blok. Pas se určitě vyplatí. Při přihláškách na poslední chvíli ušetříš 20%.  

Stánek Euroloppetu bude v pátek a v sobotu v obecním sále na Kvildě (ve stejném sále, kde se budou vyzvedávat startovní čísla). V neděli pak stánek přesuneme do velkého stanu v cíli, kde bude i občerstvení. Ve stánku obdržíte i své razítko do pasu pro získání titulu Euroloppet champion.
Full article >>
>>>

Article archive

 

 
© 2014 Ski klub Šumava, created by SportSoft